تبدیل پرده ساده به برقی

تبدیل انواع پرده ساده به برقی

خانه خود را با تبدیل پرده ساده به برقی، هوشمند و مدرن بسازید.

اگر قصد خرید پرده برقی برای منزل یا محل کار خود را دارید، می توانید همان پرده های منزل خود را به پرده اتوماتیک و برقی تبدیل کنید. در واقع پرده الکتریکی نوع یا جنس خاصی از پرده نیست بلکه همان پرده های معمولی است که تنها با استفاده از یک ریموت کنترل می توان از راه دور آن را باز یا بسته کرد. امروزه سبک زندگی افراد به سمت هوشمند شدن می رود به همین دلیل وسایل جدیدی مثل پرده برقی برای رفاه حال مردم به بازار می آید.

پرده های منزل خود را به پرده اتوماتیک و برقی تبدیل کنید.

مزایای استفاده و تغییر پرده ساده به برقی

چرا باید با تبدیل پرده ساده به برقی خانه خود را هوشمند کنیم؟

برخی از افراد فکر می کنند استفاده از پرده هوشمند برقی کاربرد آنچنانی نداشته و فقط برای کلاس گذاشتن خریداری می شود و معتقدند تهیه این پرده ها صرفا هزینه اضافی خواهد داشت. اما پرده‌های برقی کمک می کند تا در هر جایی از منزل بتوانید آنها را باز و بسته کنید.

اهمیت این خصوصیت را زمانی میفهمید که به کار دیگری مشغول هستید و نمی توانید همزمان به سمت پرده ها رفته و موقعیت آن ها را تغیر دهید مثلا نمی خواهید با باز کردن پرده ها برنامه مورد علاقه خود در تلویزیون را از دست دهید، یا پرده های سنگین و چند لایه ای داشته و باز و بسته کردن آن ها دشوار می باشد و یا پرده ها به دلیل دکوراسیون منزل پشت وسایل دکوری، مبلمان و… قرار دارند و برای شما سخت است که پرده را حرکت دهید. می بینید!؟ در این مواقع حتما شما هم بهاین موضوع فکر کرده اید که ای کاش پرده ها خودشان حرکت می کردند.

به غیر از این موارد، پرده شما می تواند به پرده هوشمند تبدیل شود و علاوه بر کنترل پرده ها با ریموت می توانید به آن برنامه و ساعت خاصی دهید تا بدون نیاز به ریموت باز یا بسته بشوند. استفاده از پرده هوشمند بسیار جذاب و کارآمد می باشد. حتی شما می توانید بدون زحمت دادن به خودتان هر روز صبح بدون بلند شدن از تخت خواب، به پرده ها برنامه دهید تا راس ساعت باز شوند.

از مزایای دیگر پرده‌های الکتریکی، تنوع در مدل های آن می باشد، شما می توانید هر نوع پرده ای را برقی کنید و این ویژگی بسیاری مهمی می باشد زیرا با توجه به دکوراسیون منزل هر نوع پرده ای را می توانید انتخاب کنبد.

آشنایی با دیگر محصولات سایبان غلامی: انواع سایبان برقی

مزایای استفاده و تغییر پرده ساده به برقی

روش تبدیل پرده ساده به برقی

همانطور که گفتیم شما می توانید تبدیل پرده ساده به برقی را به راحتی اجرا کنید، فرقی نمی کند پرده منزل شما چه نوع و چه مدلی می باشد. حتی پرده های کلاسیک و سنگین نیز قابلیت برقی شدن را دارند.

نحوه عملکرد پرده الکتریکی یا برقی به این صورت است که به جای چوب یا میل پرده از ریل استفاده می شود. درون ریل برقی تسمه هایی وجود دارد که توسط موتور برقی حرکت می کنند. پرده برقی از لحاظ حرکتی به دو نوع بالا رونده و کنار رونده تقسیم میشود.

  • پرده‌های برقی بالارونده

اگر پرده های منزل شما رولی یا بالا رونده است برای تبدیل پرده ساده به برقی به موتوری احتیاج داریم که بتواند پرده را از پایین به بالا حرکت داده و روی لوله پرده جمع کند.

  • پرده‌های برقی کناررو

اگر پرده شما از کنار و به صورت افقی باز و بسته می شود، موتور پرده الکتریکی باید کنار ریل نصب شود و به تسمه های داخل ریل دستور دهد که پرده را به حرکت درآورند. اگر پرده شما دارای دو قسمت یا والان می باشد و از وسط باز می شود، باید دو موتور در ابتدا و انتهای ریل قرار بگیرد.

مشاهده دیگر محصولات: انواع سایبان چتری

تبدیل پرده قدیمی به برقی

وسایل لازم برای تبدیل پرده قدیمی به الکتریکی یا برقی

در روش تبدیل پرده ساده به برقی به غیر از ریل برقی و موتور به تجهیزات دیگری هم نیاز داریم، مانند:

ریل: همانطور که گفته شد از اصل ترین قطعات پرده های برقی می باشد که تمام قطعات روی آن سوار خواهد شد و دقیقا نقش چوب پرده را دارد.

موتور: پرده برقی بدون موتور هرگز حرکت نخواهد کرد، پس موتور هم مهم ترین قطعه به حساب می آید. موتور وظیفه به حرکت درآوردن پرده شمارا به عهده دارد و توان موتور با توجه به وزن و ابعاد پرده متفاوت می باشد.

رسیور: رسیور به کمک چند سیم به موتور متصل خواهد شد تا فرمانی که از ریموت فرستاده می شود را به موتور منتقل کند، در صورت عدم حضو رسیور نمی توانید به موتور دستور حرکت بدهید.

ریموت: با استفاده از ریموت و فشار دادن دکمه های آن است که می توانید از راه دور پرده را به حرکت درآورید.

گیره غلطکی: گیره های غلطکی داخل ریل قرار می گیرند و پرده به آن ها متصل می شود در واقع وظیفه حرکت پرده روی ریل را به عهده دارند.

درایو: در نصب پرده های معمولی برای آن که گیره ها از میل پرده خارج نشوند در دو سر ابتدا و انتهایی میله گیره هایی نصب می شد در پرده الکتریکی یا برقی نیز به جای آن گیره ها از درایو استفاده می شود معمولا یک سر میل برقی، موتور و سر دیگر درایو قر ار می گیرد.

هنگر، تسمه و سیم بکسل: برای تبدیل پرده ساده به برقی باید نیروی تولید شده توسط موتور رد و بدل شود به همین دلیل هنگر نیروی موتور را به تسمه ها منتقل می کند و تسمه و سیم بکسل نیروی موتور را به هنگر برمیگردانند.

وسایل لازم برای تبدیل پرده قدیمی به الکتریکی یا برقی

  • طریقه نصب

در تبدیل پرده ساده به برقی دو نوع روش برای نصب وجود دارد: روش سقفی و روش دیواری

انتخاب یکی از این دو روش بستگی به نحوه اندازه گیری پرده دارد که نصاب با توجه به شرایط و نظر شما تصمیم می گیرد از کدام روش استفاده کند. روش سقفی با استفاده از پایه سقفی وروش دیواری با استفاده از پایه دیواری انجام خواهد شد.

  • طول عمر

بعضی ها فکر می کنند طول عمر پرده الکتریکی کوتاه است و اگر زود خراب بشود هزینه های زیادی برای تعمیر یا تعویض آن باید در نظر گرفت پس بهتر است از پرده های ساده و قدیمی استفاده کرد به همیت دلیل از تبدیل پرده ساده به برقی منصرف می شوند.

هر وسیله ای طول عمر مشخصی دارد و نمی توانیم با قطعیت بگوییم پرده‌های الکتریکی همیشه سالم خواهد ماند و هیچ گاه آسیب نمی بیند، اما می توانیم بگوییم معمولا طول عمر بیشتری نسبت به پرده های ساده دارند، زیرا پرده الکتریکی با سرعت و نیروی مشخصی به حرکت در خواهد آمد و پرده، فشاری را متحمل نمی شود اما در حالت عادی گاهی پیش می آید که پرده را با فشار بیشتری به حرکت در می آوریم و این موضوع به مرور ممکن است به پرده یا میله آن فشار وارد کند و حتی باعث کج شدن چوب پرده یا پاره شدن پرده شود.  بنابراین از بابت طول عمر پرده های برقی هم خیالتان راحت باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *