سایبان برقی

سایبان برقی


سایبان برقی پشت بام

اگر قصد نصب سایبان برقی برای پشت بام ساختمان را دارید، برای انتخاب یک سایبان مناسب تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش سایبان های برقی و پیشرفته، بازهم کسانی هستند که از سایبان برقی و کاربردهای آن اطلاعات زیادی ندارند. برخی هنوز بر این باور اند که تنها مزیت سایبان جلوگیری از نور آفتاب و ایجاد سایه است و بیشتر به درد مغازه دار می خورد. اما مزیت های سایبان به خصوص نوع برقی آن ها به همین جا ختم نمی شود. امروزه در ساختمان های مدرن حتی برای پشت بام خود نیزسایبان برقی می خرند.

سایبان برقی برای پشت بام

کاربردهای سایبان برقی پشت بام

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که معتقدند از پشت بام استفاده زیادی نمی توان کرد و خرید سایبان برقی برای آن بیهوده است. اما اگر هنوز به فکر استفاده از پشت بام منزل خود نیوفتاده اید حتما با خواندن این مطلب به آن فکر خواهید کرد. در واقع این پاراگراف مخصوص کسانیست که به دنبال ایده برای استفاده کاربردی از پشت بام ساختمان خود هستند.

پرورش گل و گیاه روی پشت بام

یکی از بهترین ایده ها برای به کارگیری پشت بام منزل، ایجاد روف گاردن می باشد. روف گاردن می تواند فضای بسیار زیبا و دلچسبی برای شما ایجاد کند و در معماری و دکوراسیون ساختمان شما نیز نقش مهمی را ایفا می کند. درواقع روف گاردن باغچه ای روی پشت بام می باشد. اگر در آپارتمانی زندگی می کنید که فاقد حیاط و فضای سبز می باشد، میتوانید این فضای سبز را روی پشت بام ایجاد کنید و به پرورش گل و گیاه و سبزیجات تازه بپردازید. برای این کار صد در صد نیاز به سایبان برقی خواهید داشت.

فضایی برای تفریح روی پشت بام

معمولا زندگی آپارتمان نشینی بعضی افراد را اذیت می کند و ب دنبال فضایی برای استراحت هستند. گاهی می توانید این فضا را در بالکن یا تراس خانه ایجاد کنید و یا اگر مقدوری نیست، به سراغ پشت بام بروید. تا به حال به قرار دادن مبل و صندلی روی پشت بام فکر کرده اید؟ همیشه دیدن شهر از ارتفاع لذت دارد. به نظر می آید می توانید یک بام تهران شخصی برای خود ایجاد کنید. طبیعتا برای ایجاد یک فضا برای نشستن و استراحت در فضای باز باید از سایبان برقی استفاده کنید.

سایبان برقی پشت بام-سایبان برقی روف گاردن

انواع سایبان برقی پشت بام

چه سایبان برقی مناسب پشت بام می باشد؟

می دانید که سایبان برقی انواع مختلفی دارد. شما قادر هستید هر نوعی از آن را با توجه به سلیقه خود برای پشت بام یا روف گاردن انتخاب کنید. اما قبل از انتخاب باید از کاربرد هر یک از مدل ها را بدانید. در ادامه شما را در نصب سایبان برقی برای پشت بام راهنمایی خواهیم کرد.

سایبان برقی دوطرفه

یکی از سایبان برقی ها مناسب برای روف گاردن و پشت بام، سایبان های دو طرفه می باشد. سایبان برقی دوطرفه نوعی از سایبان بازویی می باشد که نیازی به وصل شدن به دیوار ندارد. این سایبان مانند سایبان چتری از طریق پایه روی زمین قرار می گیرد و فضای بیشتر زیاد و خوبی را تحت پوشش قرار می دهد.

سقف برقی پشت بام

از پرکاربردترین سایبان برقی ها برای پشت بام، سقف های متحرک می باشد. سقف های برقی مانند سایبان برقی عمل می کنند با این تفاوت که فضایی کاملا مانند سقف ایجاد می کنند، حتی می توان دور تا دور پشت بام را دیوار کشید و برای آن سقف برقی قرار داد در این صورت یک فضای کاملا پوشیده خواهید داشت که هر موقع خواستید می توانید سقف را باز یا بسته کنید  و از هوای آزاد لذت ببرید. جنس سقف های برقی متفاوت می باشد، می توانید سقف های شیشه ای تهیه کنید تا حتی در صورت بسته بودن سقف نیز آسمان را مشاهده کنید. می توانید سقف را تا نیمه باز کرده و زیر سایه آن بنشینید در این صورت هم از هوای تازه استفاده کرده و هم نور آفتاب اذیتتان نمی کند. با استفاده از سقف برقی می توان به راحتی روی پشت بام به پرورش گل و گیاه نیز پرداخت.

سایبان چتری

سایبان های چتری می توانند یک آلاچیق روی پشت بام منزل شما ایجاد کنند. برای روف گاردن هم می تواند انتخاب خوبی باشد البته اگر یک باغچه کوچک داشته باشید، زیرا سایبان چتری ها معمولا کم جا هستند و سایه ایجادی آن ها کمتر از مدل های دیگر است. مزیت این نوع سایبان برقی، قابل حمل بودن آن می باشد. شما می توانید به راحتی و بدون باز و بسته کردن این سایبان را جا به جا کنید.

 

سایبان برقی بازویی

این نوع سایبان برقی معمولا جزو پرفروش ترین سایبان ها می باشد اما برای استفاده در پشت بام نسبت به موارد دیگر کمتر دیده شده است. اما چرا از این مورد نام بردیم؟ زیرا اگر روی پشت بام دیواری دارید، به راحتی می توانید این نوع سایبان را نصب کنید. سایبان بازویی از یک طرف باید حتما به دیوار متصل شود. اگر شما میخواهید بخش زیایداز تراس یا بالکن خود را تحت پوشش سایبان قرار دهید این مدل سایبان برقی انتخاب مناسبی می باشد. به علاوه قابلیت تنظیم شیب دارد که با استفاده از ریموت به حرکت درمی آید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *