علت باز نشدن سایبان برقی

چرا سایبان برقی من باز نمی شود؟


چرا سایبان برقی باز نمی شود؟

علت باز نشدن سایبان برقی چیست؟

تجربه به افراد متخصص ثابت کرده است که حتی قابل اعتماد ترین سایبان ها نیز به مرور زمان ممکن است هنگام باز و بسته شدن دچار ایرد شوند. درصورتی که سایبان شما گیر می کند باید مشکل را کشف کنید و ببینید که امکان تعمیر آن برای شما فراهم است یا خیر؟ نکته ای که وجود دارد نحوه عیب یابی می باشد. باید تعیین شود که آیا امکان باز و بسته شدن برای سایبان شما وجود دارد یا خیر؟ سپس به وسایل و قطعات و تجهیزات نگاهی بندازید. سپس عیب این قطعات را درصورت وجود مشکل را برطرف کنید. اگر آزمایش هایی برای تشخیص علت خرابی انجام دهید این آزمایش ها عیب یابی نام دارد. نگرانی درکار نیست. قرار نیست برای عیب یابی فیل هوا کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر باید به سراغ مطالعه ادامه مطلب بروید.

مشکل باز نشدن سایبان برقی

سایبان جمع نشده یا امتداد نمی یابد.

دو عیب بزرگ درباره سایبان های گیرکرده ممکن است. یکی اینکه امتدادی را درباره شان شاهد نیستیم و یا اینکه جمع شدنی درباره شان دیده نمی شود. درصورت عدم امتداد سایبان عملا نمی توان انتظار سایه را داشت. خرابی سایبان برقی شاید برایتان قابل باورنباشد که امری رایج است. یکی دیگر از دلایل خرابی سایبان را می توان استفاده از قطعات ضعیف دانست. ولی برای رفع عیب سایبان نیز راه هایی وجود دارند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

راه هایی بر حل مشکل باز نشدن سایبان برقی

مهم ترین راه های بررسی و درصورت امکان حل مشکلات سایبان ها موارد زیر می باشند، اگر با مشکل باز نشدن سایبان برقی مواجه شدید اینگونه عمل کنید:
در اولین گام به سراغ بررسی کلید های مدار و فیوز بروید. درصورتی که موتور کار نمی کند سایبان را ببینید. چرا که ممکن است خراب باشد. ولی اگر فیوز سالم است سایر تجهیزات الکتریکی را بررسی کنید.
سیم کشی داخل ونیز اطراف موتور سایبان را بررسی کنید و درصورت اشکال به رفع آن اقدام کنید. درصورتی که جریان درستی به موتور نرسد نمی توان انتظار کارکردن آن را داشت. اگر سیم فرسوده و یا خرابی می بینید احتمال دارد علت خرابی همان باشد.
شاید علت گسترش پیدا نکردن سایبان های شما یکنواخت غلتیده نشدن در لوله سایبان باشد. به طوری که همین امر سبب گیرکردن سایبان می شود.
در بسیاری از موارد علت خوردگی قطعات سایبان بارش باران می باشد. به طوری که با این وضعیت موتور نمی تواند به خوبی کار کند. برای رفع زنگ زدگی و هرگونه خرابی درپی بارش باران اقدام کنید. بررسی کنید که آیا درپی فشار دادن دکمه موتور این قطعه کار می کند یا خیر؟ درصورتی که کار می کند ولی سایبان را جمع نمی کند سایبان را از لوله اش خارج کنید.
یکی دیگر از مشکلات صدای کلیکی است که هنگام کارکردن موتور می شنوید. این مشکل برای برطرف شدن نیاز به تخصص و درجه بالایی از تجربه و البته دانش و مهارت می باشد.

علت باز نشدن سایبان برقی

جمع نشدن سایبان و مشکلات آن

برای بسیاری از افراد به دلیل عدم برخورداری از نور خورشید در مواقعی جمع نشدن سابیان آزار دهنده است. به علاوه اینکه امتدادنیافتن سایبان نیز مانند جمع نشدن آن مشکل بزرگی می باشد. در این صورت باید چه کرد؟ موارد زیر را مطالعه کنید تا بگوییم که چه باید کنید؟
در اولین گام قرارگیری درست سایبان روی ریل را بررسی کنید. اگر سایبان های مختلف چه سدتی و جه برقی نتوانند به خوبی روی ریل قرار گیرند مشکلاتی را هنگام امتداد یا جمع شدن خواهند داشت. آیا بازو هایی که در سایبان تعبیه شده اند می توانند به خوبی سبب کشیده شدن و یا جمع شدن آن بشوند؟ درصورتی که این گونه نیست از تعمیرکار متخصص بخواهید مشکل را برطرف کند.

مشکلات جمع نشدن سایبان برقی

پیچ هایی که روی سایبان تعبیه شده اند را بررسی کنید. اگر پیچ های به کار رفته در ساختار سایبان شل شده باشند سبب می شود در عملکرد سایبان شما مشکل ایجاد شود.
بازو های سایبان را نیز نباید مورد چشم پوشی قرار داد. درصورتی که این بازو ها حرکتی به موازات هم ندارند این امر نشان از نیاز به تعمیر سایبان می دهد.
ممکن است عواملی مانند بارش باران یا عوامل دیگری سبب شوند تا پارچه شما دچار تاب خوردگی شود. در این صورت برای رفع مشکل باید پارچه را تعویض کنید.
ساختار های برقی مانند فیوز ها و یا کلید ها و البته طریق سیم کشی سایبان را بررسی کنید. مشکلات الکتریکی ممکن است سبب شوند تا سایبان شما جمع نشده و یا امتداد نیابند.
شاید موتور شما کار کند ولی عملکرد خوبی را روی باز و بسته شدن سایبان از خود نشان ندهد. در این صورت به منظور بررسی موتور و تعمیر سایبان برقی باید از یک فرد متخصص بهره گیرید.

تعمیر باز نشدن سایبان برقی

چه زمانی بهره گیری از یک متخصص ضروری است؟

هیچ کس بدش نمی آید با کمترین هزینه ها وسایل را تعمیر کند. ولی همیشه نمی توان از تخصص خود برای تعمیرات بهره گرفت. درصورتی که احساس می کنید مهارت شما برای حل این مشکل کافی نیست و قرار است قطعه مهمی از سایبان تعویض شود حتما از یک متخصص بهره گیرید. صرف هزینه برای ایمنی هیچ گاه ناراحت کننده نیست.

آیا تعمیر سایبان برقی ممکن است؟

پاسخ این سوال یک بله بزرگ است. سخت گیرانه است اگر تصور کنیم که سایبان ها امکان تعمیر شدن را اصلا ندارند و درصورت خرابی فقط باید آن ها را تعویض کرد. درصورتی که صرفا بخشی از سایبان برقی خراب شده باشد امکان تعمیر آن وجود دارد. تعمیر سایبان برقی امری کاملا ممکن است. پس مشکل باز نشدن سایبان برقی نیز قابل حل است.

پاسخ به چند سوال راجع به باز نشدن سایبان برقی

نحوه تمیزی کردن سایبان چگونه است؟ بهترین راه این است که یک حوله میکروفیبر را تهیه کنید و با پیچاندن آن دور جارو اقدام به تمیزکردن سایبان کنید. درصورت تصمیم به تمیز کردن قسمت فوقانی از یک حوله به همین حلالی تمیز کننده استفاده کنید. البته این را هم باید بدانید که پیش از خشک شدن کامل نباید سایبان را جمع کنید.
چطور می توان سایبان را از صدمه حفظ کرد؟ درصورتی که نیاز به سایه ندارید بهتر است سایبان را جمع کنید. اگر سایبان کمتر دربرابر باد و باران و تابش قرار گیرد احتمال آسیب دیدنش کمتر است.

تاثیر رطوبت برروی سایبان چگونه است؟

درصورتی که آب به پارچه سایبان و یا دیگر قطعات پیشرفته آن سرایت کند خواهید دید که آسیب هایی را باعث خواهد شد. به همین دلیل بهتر است که سایبان خود را دربرابر رطوبت بیش از اندازه محافظت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *